Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0
VitrA Craft Yer Karosu

Craft

Dış mekanlarda ahşap doğallığı

Dış mekanlarda ahşap doğallığı

Meşenin zaman içinde dönüşen karakterli yapısından ilham alan Craft, ahşaba anlam ve derinlik kazandıran zaman anlayışıyla meşeyi yeniden şekillendiriyor.  Özel olarak geliştirilen 20 mm karolar, özenle seçilmiş sofistike dokusu ve damarlarıyla, sunduğu beş ayrı rengiyle dış mekan kullanımları için tasarım özgürlüğü sunuyor.

Craft Karo Koleksiyonu

VitrA kalitesinin uzun yıllar boyunca hissedilebilmesini sağlayan Craft Karo Koleksiyonu, ahşabın sıcaklığını ve seramiğin dayanıklılığını bünyesinde kusursuzca harmanlar. Görkemli meşe ağaçlarından ilham alınarak tasarlanan Craft, dış mekânlarda kullanıma uygundur. Farklı zevklere uygun renk seçenekleri ve sofistike dokusuyla öne çıkan koleksiyon, üretiminde kullanılan teknolojiler sayesinde evlerde ve ticari alanlarda kullanım kolaylığı avantajı sağlar.

Dış Mekânlarda Ahşap Doğallığı

Meşe, dayanıklılığı ve kendine has desen yapısıyla zemin döşemeleri üretiminde en çok tercih edilen ahşap türleri arasında yer alır. Ancak uzun süreli kullanım avantajı elde edilebilmesi için sık bakım yapılması şarttır. VitrA, ahşabın doğallığının zahmetsiz bir biçimde dış mekânlarda hissedilebilmesi için Craft Karo Koleksiyonu’nu üretir. Meşenin karakteristik özelliklerini bünyelerinde barındıran koleksiyon dahilindeki karolar, sofistike dokulara sahiptir.Craft karoların sahip oldukları sofistike dokular, dış mekânların görünümlerini zenginleştirmekle ürünün kalmayıp benzerlerinden kolayca ayırt edilebilmelerini mümkün kılar. Bunu sağlamak için ürünlerin tasarım aşamasında doku seçimi özenle yapılır. Üretim sürecinde kullanılan patentli teknoloji, ürünlerde imaj farklılığı oluşmasına neden olur. Bu etki sayesinde zemin ve duvar uygulamalarında çok daha özgün görünüm elde edilmesi kolaylaşır.          Dış mekânlara ahşabın doğal görünümünü getiren Craft, beş ayrı renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulur. Dolayısıyla kullanıcılar, meşenin farklı renkleri arasından seçim yapabilir. Renk seçiminde kişisel zevklerine ön plana çıkartarak tam da istedikleri gibi mekânlar oluşturma özgürlüğüne kavuşabilir. Üstelik VitrA Craft Karo koleksiyonu her renkte aynı üst düzey kaliteyi sunar.

Craft Koleksiyonu Özellikleri

Craft Koleksiyonu, meşenin renk çeşitliliği gibi birçok karakteristik özelliğini bünyesinde barındırır. Buna ek olarak koleksiyonda yer alan karo modelleri, kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak VitrA tarafından geliştirilen teknolojilerle donatılır. Örneğin; tüm Craft ürünlerinin üretiminde ReaLook  yüzey kaplama yöntemi kullanılır. Söz konusu teknoloji, karoların aynı dokuya sahip olmasının önüne geçerek imaj farklılıklarını mümkün kılar. Böylece ahşabın sunduğu görsel özgünlüğü yakalamak için ekstra çaba gösterilmesi gerekmez.                              Craft Koleksiyonu’nun sahip olduğu bir diğer dikkat çekici özellik ise ürünlere kaydırmazlık sağlayan VitrA V-Safe Mini teknolojisidir.  Bu sayede başta küçük yaştakiler olmak üzere yaşam alanını kullanan herkes, Craft karo kaplı zeminde güvenle hareket edebilir. Koleksiyon dâhilindeki modeller, bu özelliklerinden dolayı yoğun trafikli alanlar için de ideal ürünler olarak ön plana çıkar.

VitrA V-Safe  Mini teknolojisi ayrıca tüm meşe görünümlü karo modellerine kolay temizlenebilme özelliği kazandırır. Birçok türdeşinin aksine Craft ürünlerinin leke tutma kapasiteleri oldukça düşüktür. Koleksiyonda yer alan karolar, güçlü kimyasallara gerek kalmadan organik içerikli yüzey temizleyiciler kullanılarak kirden ve tozdan kolayca arındırılabilir. Çocuklu ve çalışan kullanıcılar açısından hijyen kalitesinin korunması gayet pratik bir süreç hâlini alır.                                                                      Vitra Craft serisindeki modeller, 20x120, 30x120 ve 40x120   ebatlarındadır. Karo kalınlığı 9 milimetre olan ürünlerin 3 milimetrelik derz genişliği ile kullanılması önerilir. Üstelik Craft karoların kenarları rektifiyelidir. Yani üretim sürecinde kavisli yapıya sahip karo kenarları düzleştirilir. Böylece uygulama esnasında ürünler çok geniş alanlarda bile rahatça hizalanabilir.

Craft Koleksiyonu Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Craft karo modelleri, dona karşı dayanımları yüksek ürünlerdir. Yani kış ve ilkbahar aylarında zeminlerinde buz tabakasına benzer olumsuzlukların gözlenme ihtimali son derece düşüktür. Kaydırmazlık seviyeleri R10A olan karo çeşitleri, dış mekân uygulamaları için ideal seçenekler olarak ön plana çıkarlar.  Ayrıca Craft’ın kullanım alanı zeminle sınırlı değildir. Meşenin çekiciliğini başarıya yansıtan ürünler, arzu edilmesi halinde duvar kaplaması olarak değerlendirilebilir. VitrA’nın sık tercih edilen dış mekân seramikleri arasında yer alan Craft karolar, konu iç mekânlar  olduğunda da kusursuz sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ürünlerin doku zenginliğinden faydalanılarak mutfaklardan banyolara kadar tüm alanların zemininde ve duvarlarında meşe görünümlü karolar kullanılabilir. Esnek kullanım avantajını pekiştiren renk çeşitliliği, farklı dekorasyon stillerinin uygulanmasını mümkün kılar.

Craft Koleksiyonu Modelleri ve Fiyatları

Craft Koleksiyonu, meşenin kendine has rengine sahip modelleri içerir. Tasarım aşamasında, farklı kullanıcı beklentilerine kusursuzca cevap verebilmek amacıyla, alternatif renklerde ürünler de oluşturulur. Doğal görünüme olabildiğince yakınlaşmak için ReaLook  baskı teknolojisinden yardım alınarak ürünlerin üzerine doku çalışması yapılır. Zemin ve duvar uygulaması sonucunda istenen sonucun elde edilmesi için dokuların ürün rengiyle uyumlu olmasına özen gösterilir. Tüm bu çabanın sonucunda da her dekorasyon tarzını kusursuzca tamamlayan, darbe dayanımı ve kaydırmazlık seviyeleri yüksek karolar ortaya çıkar. Craft karo modellerinin fiyatları ile ilgili bilgilere, ürün özelliklerinin sıralandığı detay sayfaları aracılığıyla ulaşabilmek mümkündür. Kullanıcılar, satın alma işlemi öncesinde hem kutu hem de metrekare bazına ürünler için ne kadar ödeme yapmaları gerektiğini  öğrenebilir. Hatta alan hesaplama aracını kullanarak kaç kutu ürüne ihtiyaç duyabilecekleri ile ilgili akıllarındaki soru işaretlerine cevap bulabilirler. Seçim aşaması esnasında “Evimde Gör” uygulamasından faydalanılarak ürünlerin proje sonunda nasıl bir görünüm oluşturacağı konusunda fikir sahibi olunabilir.