Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0

Lavabo Dolapları

38 sonuç listeleniyor
Filtrele Sırala
Sırala
Filtreler0
Tümünü Temizle
Aydınlatma
Aydınlatma Tipi
Kapak Sayısı
Gövde Kaplama
Daha Fazla Göster
Çekmece Seçeneği
Kapak Kaplama
Daha Fazla Göster
Montaj Detayı
Seri
Daha Fazla Göster
Kapak Yönü
Ürün Özellikleri
Daha Fazla Göster
Süzgeç
Lavabo Tipi
Kapak Malzemesi
Gövde Malzemesi
Renk
Daha Fazla Göster
Boy Dolabı Tipi
Sifon Alt Grubu
Yavaş Kapanır
Stoğu biten ürünleri göster
Filtrele
Sepette %25 indirim

Banyo Lavabo Dolabı 

Lavabo dolapları, banyoların olmazsa olamaz unsurlarından bir tanesidir. Bu dolaplar kişisel bakım ürünlerinden havlulara kadar pek çok eşyanın düzenli bir şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olur. Lavabo üstü banyo dolabı yerden tasarruf sağlamasıyla kullanıcıların en sık tercih ettiği banyo mobilyaları arasındadır. 

Banyo lavabo dolabı, temizlik ürünleri başta olmak üzere birçok eşyanın depolanması için kullanılır. Bu ürünler banyolardaki serbest alanı daraltmadan kullanıcılara fazladan depolama çözümleri sunar. Lavabo dolapları, farklı tasarımlarıyla banyoların atmosferini değiştirirken geniş depolama alanları mekânın dağınıklığını ortadan kaldırır. Böylece banyolar çok daha ferah ve temiz bir görünüme kavuşur. 

Lavabo Dolabı Modelleri

Banyo dekorasyonlarında lavabo dolaplarının önemli bir yeri bulunur. Lavabo dolapları farklı kullanıcı ihtiyaçlarına ve dekorasyon stillerine cevap verecek çeşitlilikte üretilir. Zemine sabitlenen lavabo altı banyo dolapları ve lavabo üstü asma banyo dolapları kullanıcıların en sık tercih ettiği modeller arasındadır. Alıcılar, bu modeller arasından kendi tarzlarına ve ihtiyaçlarına en uygun ürünü tercih edebilir. 

Lavabo Dolabı Fiyatları

Lavabo dolabı fiyatları, tercih edilen ürün modeline göre değişiklik gösterir. Modeller arasında renk, boyut ve kullanılan malzemelerin farklılık göstermesi, ürün fiyatlarının çeşitlenmesindeki en temel sebeptir.

Lavabo Dolabı Ölçüleri

Lavabo dolapları 40 santimetreden 160 santimetre genişliğe kadar üretilir. Küçük banyosu olan kullanıcılar için 40 – 80 santimetre aralığındaki dolaplar uygundur. Daha büyük banyolarda ise 160 santimetre genişliğe kadar lavabo dolaplarının kullanılması yerinde olacaktır.

Modern & Şık VitrA Lavabo Dolapları

VitrA; kapaklı, çekmeceli, zemine sabitlenen ve ayaklı lavabo dolapları gibi birçok ürün seçeneğini kullanıcılara sunar. VitrA’nın modern ve şık lavabo dolapları, banyoların atmosferini değiştirirken fonksiyonel tasarımlarıyla da yaşam alanlarına konfor katar. Farklı renk, boyut ve tarzlarda üretilen bu ürünler her dekorasyon stiline hitap edecek şekilde çeşitliliğe sahiptir. Yaşam alanlarına en uygun lavabo dolabı modelini seçmek isteyen kullanıcılar, en yakın VitrA mağazasını ziyaret ederek ya da web sitesinde yer alan modelleri inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun ürünü kolayca seçebilir. 

Banyo Lavabo Dolabı Çeşitleri

VitrA’nın geniş banyo lavabo dolabı kategorisinde her dekorasyon tarzına uygun seçenek bulunmaktadır. Klasik banyo dolapları, tek başlarına ya da kendileriyle aynı stildeki aynalar ile bir arada kullanılarak ortamdaki atmosferin çok daha seçkin hale gelmesi sağlanabilir. Klasik stildeki ürünler, kapak ve ayak tasarımlarındaki detaylarla country tarzı için de ideal seçenekler arasındadır. Tabii daha modern bir görünüm elde etmek isteyenler, çekmeceli klasik banyo lavabo modelleri arasından seçim yapabilir.

VitrA banyo lavabo dolabı modelleri arasında endüstriyel ve minimalist tasarıma uygun ürünler de yer almaktadır. Equal Lavabo Ünitesi gibi seçeneklerin altında dolap yerine havluluk bulunur. Bu tarz ürünlerin sahip olduğu etajerli lavabo, kişisel bakım ürünlerinin düzenli bir biçimde kolay ulaşılabilecek yakınlıkta konumlandırılabilmelerini sağlar. Havluluk ise çoğu modelde iki ya da üç kişinin rahatça kullanabileceği genişliktedir.

Modern ahşap banyo lavabo dolabı modelleri ise doğal görünümlü detayları bünyelerinde barındırır. Başta siyah banyo lavabo dolabı çeşitleri olmak üzere birçok ürün bu sayede görsel açıdan çok daha zengin kimliğe bürünür. Ahşap dokulu detaylar ayrıca ürünlerin diğer banyo mobilyaları ile set haline getirilebilmesini kolaylaştırır. Tabii VitrA Online’daki geniş ürün kategorisinde, beyaz başta olmak üzere tek renkli seçenekler de kullanıcıların tercihine sunulur.

Banyo Lavabo Dolabı Kullanımı Nasıldır?

Banyo lavabo dolabı modelleri, kullanım kolaylıkları ile ön plana çıkan ürünlerdir. Kullanıcılar, kendi alışkanlıklarına uygun olarak çekmeceli ya da kapaklı modeller arasında seçim yapabilir. Üstelik çekmeceler ve kapaklar, yavaş kapanır özelliktedir. Bu özellik sayesinde kullanım esnasında gürültü oluşması, bilhassa çocuklar ve yaşlılar için kaza olasılığı ortadan kalkar. Depolama alanında tutulan banyo tekstil ürünlerine ve temizlik malzemelerine erişim kolaylığı sağlaması amacıyla bazı ürünlerde ise hareket sensörlü, 3000K LED aydınlatmaya yer verilir.

Ürün içeriğindeki banyo lavaboları, dolap boyutları ile eşit genişlik ve derinliktedir. Yani kişisel bakım süreci, çevreye su sıçraması gibi tedirginlikler yaşanmadan konforlu biçimde tamamlanabilir. Lavabolar seramik malzemeden üretildiklerinden tıpkı dolaplar gibi kısa sürede temizlenip ışıl ışıl görünüme kavuşturulabilir. Tüm bu kolaylıklara ek olarak lavaboların üzerinde standart armatür deliği bulunur. Böylece kullanıcılar, istedikleri lavabo bataryası modeline yönelebilme esnekliğine sahip olur.

Banyo Lavabo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lavabolu banyo dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu, ürünün ölçüleridir. Modelin genişliğinin ve derinliğinin mekânın boyutları ile uyumlu olması gerekir. Özellikle dar bir dikdörtgeni andıran veya kare biçimli küçük banyolar için geçerli bu duruma dikkat edilmezse, alanı verimli kullanmak imkânsız hale gelebilir. Hatta banyo içerisinde hareket edilirken zorluk yaşanabilir. Bu tarz olumsuzlukların önüne geçmek için ürün seçimi öncesinde bir şerit metre yardımıyla kullanım alanının ölçüleri alınabilir.

Banyo dolabı ve lavabo takımı seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer kriter ise alana hâkim olan tasarım stilliyle uyumluluktur. Renk başta olmak üzere tasarım detayları bakımından ortama uyum sağlayacak bir ürünün tercih edilmesi, diğer banyo mobilyaları ile görsel açıdan kusursuz bütünlük yakalanabilmesini sağlar. Böylece banyolar, kişisel ihtiyaçları gidermek için kullanılan alelade yerler olmak yerine görenlerin hayranlıkla baktıkları mekanlara dönüşür.

Lavabo ve banyo dolabı seti seçiminde boyut ve tasarım detaylarının yanı sıra kullanım alışkanlıkları da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; gün içerisinde en sık kullanılan bakım ürünlerini kolay ulaşılabilir bir konumda olmasını isteyen kullanıcılar, dolap üst lavabosu etajerli modelleri tercih edebilir. VitrA, farklı kullanıcı beklentilerini kusursuzca karşılayabilmek amacıyla ürün kategorisinde çekmeceli ve raflı seçeneklere yer verir. Hatta banyolarında bolca depolama alanı bulunan kullanıcılar, lavabo altı havlu askılıklı ürünlere yönelebilir.

Konu lavabo banyo dolabı seti seçimi olduğunda, ürünlerin fiyatları ile bütçeye uygunluk kıyaslaması yapmakta fayda vardır. Banyo lavabo dolabı fiyatları, ürünlerin yapımında kullanılan malzeme kalitesine ve miktarına göre değişkenlik gösterir. VitrA Online üzerinden ürünlerin fiyat karşılaştırmaları kolayca yapılabilir. Online satış kanalında kullanıma sunulan karşılaştırma özelliği sayesinde fiyatın yanı sıra ürün özelliklerini rahatça kıyaslayabilmek mümkündür.

Banyo Lavabo Dolabı Malzemesi Nasıl Olmalı?

Banyolar, nem seviyeleri kullanım esnasında kayda değer oranda yükselebilen alanlardır. Dolayısıyla diğer tüm banyo mobilyaları gibi lavabo dolaplarının da neme karşı dayanıklılıklarının yüksek olması gerekir. Aynı zamanda dolap yüzeyinin su ile temastan etkilenmemesi de önemli bir detaydır. İdeal bir banyo lavabo dolabının, su ve neme karşı dayanıklılığın yanı sıra darbelerden etkilenmeyecek yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu koşullar göz önünde bulundurulduğunda, MDF gibi malzemelerden üretilen ahşap banyo lavabo dolabı modelleri en iyi seçenekler olarak ön plana çıkar. Zira MDF, suya ve neme olduğu kadar darbelere karşı da dayanıklı bir malzemedir. Üstelik hafifliği sayesinde ürünün sabitlendiği duvara ekstra yük bindirmesine engel olur. Dolabın ana parçalarının üzerini örten kaplama, uzun ömürlü kullanım açısından önemli bir diğer konudur. Termoform, banyonun kullanımı esnasında meydana gelen olumsuz etkenlere karşı önlem olarak en iyi kaplama tekniği niteliğindedir. Üstelik termoform kaplamalı dolapların temizliği de epey kolaydır.

Suntalam Banyoda Kullanılır mı?

Suntalam, MDF gibi banyo lavabo altı dolabı yapımında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Özellikle lavabo dolaplarının iskeletlerinin üretiminde suntalam tercih edilir. İki malzeme arasındaki en önemli fark ise MDF’nin suntalama göre çok daha dayanıklı bir seçenek olmasıdır. Su buharının neden olduğu aşındırıcı etki, kaplaması iyi yapılmamış suntalam banyo dolabının kullanım ömrünü dikkat çekici biçimde kısaltır. Dolapta önce kabarma ve daha sonra da dökülme meydana gelir. Bu nedenle suntalam üzerine melamin veya termoform gibi kaplamalar tercih edilebilir. Konu hafiflik olduğunda ise suntalam dolaplar, MDF türdeşlerine kıyasla bir adım öndedir. Taşınma ve montaj esnasında çok daha kolay hareket ettirilebilirler.

Banyo Lavabo Dolabı Kaç cm Olmalıdır?

Banyo lavabo dolabı takımının kaç santimetre olması gerektiği, kullanım alanının boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Ölçü açısından değerlendirme yapılırken ayrıca kullanacak kişilerin fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. VitrA, her iki açıdan da kullanıcılara kusursuz seçenekler sunabilmek amacıyla genişlikleri 60 santimetreden başlayan lavabo dolabı modelleri üretir. Genel olarak banyolar için lavabo dolabı alırken genişliğin yanı sıra derinliğe de dikkat etmekte fayda vardır. Rahat hareket imkânı elde edilebilmesi için banyo lavabo dolabının derinliği 45 ila 50 santimetre arasında olmalıdır.

Karşılaştırma Listesi
Güvenli ödeme

Ödeme işlemlerinizi iyzico altyapısı ve 3D Secure ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme
Ücretsiz ve hızlı teslimat

Siparişleriniz en kısa sürede özenle paketlenir ve ücretsiz olarak tarafınıza ulaştırılır.

Teslimat
VitrA Online Destek

Destek talepleriniz ve sıkça sorulan sorular için Destek sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Destek