Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0

Termostatik Bataryalar

6 sonuç listeleniyor
Filtrele Sırala
Sırala
Filtreler0
Tümünü Temizle
Marka
Seri
Ürün Özellikleri
Daha Fazla Göster
Montaj Detayı
Gövde Malzemesi
Renk
Stoğu biten ürünleri göster
Filtrele

Bataryalar, banyoların en önemli parçaları arasında yer alır. Gün içinde birçok defa kullanılan bataryaların sıcaklık kontrolünün iyi bir şekilde yapabilmesi önem kazanır. Özellikle çocuk, engelli birey ya da yaşlıların olduğu evlerde işlevsellik kazanan ürünler, yaşam alanlarının daha konforlu hâle gelmesini sağlar. Bununla beraber sıcaklığın kolay bir şekilde ayarlanabilmesi, bataryaların daha güvenli olmasını da mümkün hâle getirir. 
Termostatik bataryalar her açıldığında suyu sabit bir sıcaklık seviyesinde tutar. Belirlenen sıcaklıkta akış elde edilmesini sağlayan ürünler, her kullanımda sıcaklığın yeniden ayarlanmasını gereksiz hâle getirir. VitrA kalitesi sayesinde fonksiyonelliği şık detaylarla bir araya getiren termostatik bataryalar, banyoların daha kullanışlı olmasını sağlar. İşlevselliğinin yanı sıra tasarım detaylarıyla da dikkat çeken ürünler, her banyoda rahatlıkla kullanılabilir. Termostatik bataryalar, duş sistemlerinden lavabolara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için her türlü ihtiyaca yanıt vermeyi başarır. VitrA’daki musluk ve batarya fiyatları arasından herkes aradığını kolaylıkla bulabilir, banyolarında istediği detayları pratik bir şekilde yakalayabilir.

 

Termostatik Bataryaların Özellikleri

Termostatik bataryalar sunduğu özelliklerle dikkatleri üzerinde toplar. Ürün özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

  • Emniyet butonu içeren ürünler, sıcaklığın 38 ºC’nin üzerine çıkmasını engelleyecek şekilde ayarlanabilir. Böylece banyo sırasında aşırı sıcak su akışının önüne geçer. Ayrıca sıcaklığın belirli bir derecenin üzerine çıkmasını engellediği için tesisattaki değişimlerden kaynaklı yaşanabilecek aşırı su ısınması riskini ortadan kaldırır.
  • Termostatik kartuş içeren ürünler, suyun kesilmesi durumunda bataryanın otomatik olarak kilitlenmesini sağlar. Su akışını engelleyen kartuş, sıcaklığın çok yüksek seviyelere çıkmasının önüne geçer.
  • Ayrıca termostatik kartuş, özel alaşımlı bir metalden üretildiği için su basıncında oluşabilecek beklenmedik değişimlerde anında hareket eder. Böylece basınç sabit kalmasa bile suyun istenilen sıcaklıkta akmasına imkân tanır.
  • Sıcaklığın yanı sıra ürünlerde su akış miktarını da ayarlayabileceğiniz bir tuş yer alır. 90º açma-kapama salmastra içeren volan, su miktarının da istenilen seviyede olmasını mümkün hale getirir.

İşlevselliğiyle öne çıkan ürünler, banyolarda suyun istenildiği gibi ayarlanmasına yardımcı olur. Termostatik bataryalar, duşlardan lavabolara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla banyoların vazgeçilmez parçaları haline gelir.

 

Termostatik Batarya Fiyatları

Termostatik batarya fiyatları ürünlerin kullanım yerine, tasarımına ve ek özelliklerine göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Sahip olduğu ürün çeşitliliği sayesinde termostatik batarya fiyatları geniş bir aralıkta dağılır. Böylece herkes bütçesi dahilinde aradığı modeli kolaylıkla bulabilir. 
Seçenekler incelendiğinde farklı tasarımlara sahip olan birçok model olduğu görülebilir. Bazı modeller, direkt duvara monte edilecek şekilde tasarlanırken bazılarının arka tarafında ek bir parça yer alır. Bazı modellerde ise banyo bataryası ile duş bataryası bir arada bulunur. Ayrıca termostatik batarya çeşitleri tasarım bakımından da birbirinden ayrılır. Bazı ürünler dikdörtgen şeklinde tasarlanırken bazılarında yuvarlak bataryalar bulunur. Böylece herkes zevkine uygun olan parçayı kolaylıkla bulabilir, banyolarına zarafeti şık detaylarla beraber kazandırabilir. 
Farklı ölçülere de sahip olan ürünler, her yere uyum sağlayacak şekilde çeşitlendirilir. Bu sayede özel olarak aranan bir model olduğunda kolaylıkla bulunabilir. Geniş bir fiyat aralığında birçok farklı tasarıma sahip olan ürünler arasından herkes istediği tasarıma kısa sürede erişebilir, banyolarında dilediği detayları yakalayabilir. VitrA kalitesini banyolarına dahil etmek isteyenler termostatik batarya seçeneklerini incelemeye başlayabilir.

 

Termostatik Bataryaların Kullanımı

Ürünler lavabo, duvara monteli duş-banyo ve ankastre duş-banyo olmak üzere kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Bütün modellerin kullanım şekli aynı olduğu için kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bununla beraber termostatik batarya çeşitlerinin verimli bir şekilde kullanılabilmesi için sıcak ve soğuk su tesisatındaki dinamik basıncın minimum 0.5 bar ya da 1 bar olması gerektiğinin bilinmesi gerekir. Basınç miktarı üründen ürüne değişiklik gösterdiği için satın almadan önce ürün detaylarının incelenmesi önerilir. 
Termostatik bataryalar, hidrofor üzerinden sıcaklık temin edecek biçimde özel olarak tasarlanır. Hidrofor üzerinden bağlantı kurulduğu takdirde ürünlerden tam olarak verim alınabilir. Örneğin, serbest akışlı güneş enerjili ısıtıcılar ya da ani su ısıtıcılarında termostatik bataryalar iyi bir şekilde çalışmayabilir. Ürünler, 38 ºC’ye ayarlanabilecek biçimde tasarlansa da batarya çevirerek farklı sıcaklıklara ayarlanabilir. Farklı bir sıcaklığa ayarlandığı takdirde bataryalar sonraki açılışında aynı sıcaklığı vermeye devam eder. Bununla beraber ürünlerin üzerinde bulunan emniyet butonuna basıldığı takdirde sıcaklık hemen 38 ºC’ye sabitlenir. Sıcaklığın ve su akışının sabitlenebildiği bir ürün arayan kişiler VitrA’daki termostatik lavabo batarya fiyatı seçeneklerini inceleyebilir, istediği ürüne kısa süre içinde sahip olabilir.

 

Termostatik Duş Bataryası Nedir?

Termostatik duş bataryası, kullanıcılara konforlu ve güvenli bir duş deneyimi sunan, su sıcaklığını istikrarlı tutan bir duş bataryası türü olarak öne çıkar. Bu batarya sayesinde duş sırasında devamlı su sıcaklığı değişimi, basınç farklılığı gibi etkilerle karşı karşıya kalınmaz.

Rahat ve konforlu bir şekilde duş almayı sağlayan termostatik duş bataryası, suda yaşanan ani ısı değişimlerinden etkilenmeyi önleyerek kişilerin cilt bariyerlerini korur ve duş deneyimini güzelleştirir.

Kullanıcıların su ısısını diledikleri gibi düzenlemesine imkân tanıyan termostatik batarya, içerisinde yer alan termostatik valf sayesinde sorunsuz bir şekilde işler. VitrA tarafından özel üretilmiş olan bu duş bataryası sayesinde suyun sıcaklığında ani ve beklenmedik bir kesinti gerçekleştiğinde duşta yaşanan mağduriyeti engeller.

Duş süresince her türlü ısı değişimi ve kesintiye karşın dengeli bir şekilde suyun ısısını koruyan ve duş deneyimini keyifli hâle getiren termostatik duş bataryası, son derece avantajlıdır. VitrA tarafından özel üretilen termostatik ankastre banyo bataryası sayesinde keyifli bir duş deneyimi yaşanabilir.

 

Termostatik Banyo Bataryası Nasıl Çalışır?

Termostatik banyo bataryalarının çalışma prensibinde önemli olan termostatik valf, kol veya düğmelerdir. Bu parçalar sayesinde su dengesini korumayı mümkün kılan banyo bataryalarında sıcaklık otomatik olarak korunma altına alınmaktadır.

Termostatik valfi ile belirlenen su sıcaklığını her türlü dış etkene karşı sabit tutmak için özel geliştirilen batarya sistemi, suyun sıcaklığını düzenli olarak takip eden bir prensibe sahiptir. Herhangi bir su kesintisi, ısı değişikliği oluşması durumunda duşta mağduriyet yaşanmasının önüne geçen bu sistemde, ısı korunumu duş sonuna kadar kişinin önceden belirlemiş olduğu düzeyde sağlanır.

Özellikle sıcaklık derecesine karşı hassasiyeti bulunanlar, çocuklar ve yaşlılar için avantajlı bir sistem sunmakta olan VitrA termostatik bataryaları şık görünümleri ve avantajlı fiyatları ile de dikkat çeker.

 

Termostatik Duş Setleri Ne İşe Yarar?

Termostatik duş setleri, kişilerin daha konforlu ve güvende duş almalarını sağlayan, sıcaklık korunumlu bir sistem sunmaktadır. Bu sistem sayesinde duşa giriş öncesi belirlenen su sıcaklığı ve dengesi, duş boyunca her türlü dış etkene rağmen koruma altında tutulur. Bu sayede kişilerin dengeli bir su düzeyi ve ısısıyla rahatça duş almaları mümkün olur.

Duş sırasında yaşanan en büyük problemlerden biri genellikle suyun aniden soğuması veya ısınmasıdır. Bu gibi durumlarda sıcak su ciltte tahribata neden olabilirken soğuk su ise çeşitli rahatsızlıklara davetiye çıkarabilmektedir. Özellikle konforlu bir duş deneyimi yaşamak isteyenler için sürekli olarak değişkenlik gösteren ısısı oldukça rahatsız edicidir. Termostatik duş setleri sayesinde bu riskin önüne geçilerek rahatlık düzeyi yüksek bir deneyim yaşanabilmektedir.

Termostatik duş setleri hem sıcaklık sabitleme hem de ani ısı değişimlerine karşı koruma sağlama özellikleri ile sıklıkla tercih edilir. Bu setler sayesinde güvenli ve konforlu bir duş deneyimi yaşamak mümkün olur. VitrA tarafından özel geliştirilmiş olan termostatik duş setleri sıcaklığın ve su akışının sabitlendiği bir ürün arayanlar için son derece idealdir. Dileyenler bu setleri satın alarak kısa sürede hem konforlu hem de güvenlikli şekilde duş almanın tadını çıkarabilir.

Karşılaştırma Listesi
Güvenli ödeme

Ödeme işlemlerinizi iyzico altyapısı ve 3D Secure ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme
Ücretsiz ve hızlı teslimat

Siparişleriniz en kısa sürede özenle paketlenir ve ücretsiz olarak tarafınıza ulaştırılır.

Teslimat
VitrA Online Destek

Destek talepleriniz ve sıkça sorulan sorular için Destek sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Destek