Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0

Lavabolar

151 sonuç listeleniyor
Filtrele Sırala
Sırala
Filtreler0
Tümünü Temizle
Fiyat
Su Taşma Delik Detayı
Tasarım Şekli
Daha Fazla Göster
Tezgah Üstü Kullanım
Seri
Daha Fazla Göster
Ürün Özellikleri
Armatür Delik Detayı
Daha Fazla Göster
Kompakt
Renk
Daha Fazla Göster
Stoğu biten ürünleri göster
Filtrele

Dekorasyon anlayışına farklı bir yaklaşım getiren VitrA, şık ve işlevsel alanlar yaratmak için lavabolar tasarlar. Fonksiyonel ve estetik görünüme sahip VitrA lavabo modelleri, kullanıcıların beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılıyor oluşları ile dikkat çeker. Yaşam alanlarını en iyi şekilde değerlendirmeyi mümkün kılan uygun fiyatlı VitrA lavabolar, stil sahibi kullanıcılara hitap eder. VitrA lavaboların geniş ürün yelpazesi banyo, mutfak ve tuvaletler için özel olarak tasarlanmış farklı modelleri kapsar. VitrA kalitesi ile üretilen, uzun ömürlü ve özgün tasarımlı lavabolar birbirinden farklı yüzey dokuları, renk seçenekleri ve alternatif formlarıyla kullanıcıların en uygun modeli seçmesini sağlar. VitrA lavabo modelleri ile kullanım alanlarında şık bir görünüm ve kişisel tasarım zevklerine uygun bir atmosfer yaratmak mümkündür.

Banyo Lavabo Modelleri

VitrA banyo lavabo modelleri tasarımsal özellikleri, farklı ebatları ve kullanışlı formlarıyla kullanıcılara farklı seçenekler sunar. CE sertifikasına sahip banyo lavabo modelleri, hijyenik kullanımları ve işlevsel tasarımları ile öne çıkar. Banyo lavabo modelleri arasında yer alan VitrA çanak lavabo modelleri, dekorasyonda çarpıcı bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. Etajerli lavabolar ise daha çok fonksiyonel özellikleri ile dikkat çeker. VitrA standart lavabolar, kullanıcıların kendi tarzlarını oluşturmasına imkân tanır. Yarım tezgâh, tezgâh üstü ve tezgâh altı modeller ise yaşam alanlarına modern ve şık bir görünüm kazandırmak için uygun özelliklere sahiptir. Monoblok lavaboların öne çıkan özellikleri arasında ise ıslak zemin sorununu ortadan kaldırmak, hijyenik kullanım imkânı ve estetik görünüm yer alır. İkili lavabo modelleri ise özellikle iş yerleri için ideal çözümler sunar. Modellerin fiyatları konusunda tasarımları ve diğer özellikleri belirleyici olur.

Banyo Lavabo Fiyatları ve Çeşitleri

Özgün ve estetik bir dekorasyon anlayışı için tercih edilen VitrA banyo lavabo çeşitleri, fonksiyonel özellikleri ile de yaşam alanlarının en ideal şekilde değerlendirilmesini sağlar. VitrA banyo lavabo fiyatları, tasarım özelliklerine ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişkenlik gösterir. VitrA’nın banyo lavabosu modelleri arasında armatür delikli ya da deliksiz modeller yer alır. Delikli armatürler de ayrıca kendi arasında delik sayısına göre veya sağdan, soldan ya da ortadan armatür delikli olmak üzere kategorilere ayrılır. Banyo lavabo çeşitlerine farklı bir yaklaşım getiren bir başka seçenek de deliksiz banyo lavabolarıdır. Türkiye’nin ilk lavabo üreticisi olan VitrA güvencesiyle tasarlanan banyo lavabo çeşitleri, farklı renk seçenekleri ile ürün skalasını genişletir. Fiyatların belirlenmesinde modelin rengi ve tasarımı da rol oynar. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra fiyat açısından da kullanıcılara kolaylık sağlanarak her bütçenin satın alabileceği modeller de tasarlanır.

Lavabo Ölçüleri

VitrA vizyonuyla üretilen banyo lavabo modelleri, farklı ebatlara sahip olması ile dikkat çeker. Banyolarında fark yaratan dekorasyonlara imza atmak isteyen kullanıcılara hitap eden lavabolar, 37 cm genişlikten başlayan ve 150 cm genişliğe varan bir skalada ürün çeşitliliğine sahiptir. VitrA lavabo ölçüleri, özgün tasarımlara sahip koleksiyonları ve farklı teknolojileri ile ürün seçimine alternatifler getirir. Yaşam alanını en ideal şekilde değerlendirmeyi mümkün kılan lavabo ölçüleri, küçük ya da büyük alanlar için özel olarak üretilir.

Modern Lavabo Modelleri VitrA'da!

Banyoların tarzını değiştiren şık ve eşsiz lavabo modelleri, VitrA kataloğunda kullanıcılara sunulur. Özgün tasarımları, modern çizgileri ve işlevsel özellikleri ile öne çıkan lavabo modelleri, kalite ve görsellik bakımından da dikkatleri üstüne çeker. Banyolarda kişisel zevklere göre dekorasyon uygulamalarını mümkün kılan VitrA lavabo modelleri, birbirinden farklı ürün seçeneklerini kullanıcıları ile buluşturur. Altın, bakır, platin gibi geleneksel renk seçimlerinin yanında, mat terra rosa ve terra kota gibi renk alternatiflerini de ürün yelpazesinde barındıran VitrA, lavabo model seçeneklerini bir üst seviyeye taşır. Kullanıcıların tasarım isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun lavabo modelini seçmesi, VitrA koleksiyonları ile pratik hale gelir.

Lavabo Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lavabo seçerken en çok dikkat edilmesi gereken konu, ürünün nereye monte edileceğidir. Çünkü lavabolar tezgâh üstü ve tezgâh altı olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Tezgâh üstü lavabolar, görselliğin çok daha ön planda olduğu ürünlerdir. Zira tesisat bağlantıları haricindeki tüm detayları göz önündedir. Dolayısıyla bu tür bir seçim yapılacaksa lavabo ölçüleri kadar tasarım özelliklerine de dikkat edilmelidir. Tezgâh altı modellerde ise ürünün boyutlarına ve bağlantı şekline dikkat edilmesinde fayda vardır.

VitrA, gerek tezgâh üstü gerekse tezgâh altı lavabo modellerinin görsel açıdan kusursuz olmasına önem verir. Bu bakış açısıyla tasarlanan renkli banyo lavabosu modelleri, her stildeki banyo için tercih edilebilir. Üstelik kullanıcılar, siyah ve yeşil çanak lavabo gibi klasik seçeneklere yönelebilecekleri gibi çok daha iddialı tercihlerde de bulunabilir. Örneğin, Water Jewels Çanak Lavabo gibi terakota-mavi renk kombinasyonuna sahip özgün nitelikli ürünler arasından seçim yapılabilir.

Lavabo seçiminde göz önüne bulundurulması gereken diğer konu ise kullanım alışkanlıklarıdır. Özellikle armatür deliğinin konumu gibi detaylar, kullanıcı deneyimini doğrudan etkiler. Bu nedenle ürünleri araştırırken bataryanın hangi yönde konumlandığına odaklanmak gerekir. Design Studio VitrA, mimari tasarım alanında uzman isimlerle iş birliği içerisine girerek farklı armatür delik detayına sahip ürünleri kullanıcıların beğenisine sunar.

Banyo Lavabosu Modelleri Özellikleri

VitrA, ürettiği banyo ürünleri aracılığıyla kullanıcılara ekstra konfor sağlamayı hedefler. Bu kapsamda gömmeli lavabo çeşitleri başta olmak üzere tüm modeller çeşitli özelliklerle donatılır. Örneğin; VitrA Clean özelliği sayesinde lavaboların yüzeyleri kirli suyu tutmaz. Su taneleri, lavabonun yüzeyine yayılmak yerine küre hâlinde kalır ve eğimli yüzeyde leke oluşturmadan gider deliğine doğru akar. Hâliyle VitrA Clean özellikli lavabo modelleri, güçlü temizleyicilere ihtiyaç duyulmadan kirden arındırılabilir.

VitrA, banyo lavabosu tasarımında farklı ihtiyaçlara yönelik çözümlere de yer verir. S20 Lavabo gibi ürünler, kavisli yapıları ile tekerlekli sandalye ile kullanıma uygundur. Ürünlerin yayvan yapısı, kullanım esnasında suyun dışarı sıçraması ihtimalinin düşük seviyede kalmasını mümkün kılar. Konforlu kullanım için üründe su taşma deliği gibi detaylar mevcuttur. Üstelik özel ihtiyaca yönelik lavaboların montajı da oldukça kolaydır. Ürünler, tek bir noktadan dakikalar içerisinde duvara monte edilerek kullanılmaya başlanabilir.

İşlevsel Banyo Lavaboları

VitrA lavabo çeşitleri, banyolara işlevsellik katan detayları bünyelerinde barındırır. Dar ve düşük metrekareli banyolara sahip kullanıcılar, farklı tasarım özelliklerine sahip küçük lavabo modelleri arasından tercihte bulunabilir. Bu tür mekânlar için alternatif olarak alan verimliliği avantajı sunan dolaplı lavabo çeşitleri, ideal seçenek niteliği taşır. Lavaboların dolapları, çoğu banyo tekstil ürünün depolanabileceği kadar geniştir. Kullanıcılar, dilerlerse çekmeceli ya da kapaklı ürünlere yönelebilir.

Konu dar alanları maksimum verimlilik ile kullanmak olduğunda, etajerli lavabolar da asla unutulmamalıdır. Etajerli lavaboların sağ ve sol taraflarında, çeşitli eşyaların rahatça sığabilecekleri büyüklükte alanlar yer alır. Kullanıcılar, lavabolarının etajer kısmına gün içerisinde en çok kullandıkları kişisel bakım ürünlerini yerleştirebilir. Hatta bu alanlara dekoratif objeler yerleştirilerek banyonun atmosferi canlı kılınabilir. Üstelik işlevselliği ile kıyaslandığında etajerli lavabo fiyatları gayet makul seviyelerdedir.

Seramik Lavabo Modelleri

VitrA, lavabo üretiminde seramik malzeme kullanır. Ustalıkla üretilen seramik lavabo çeşitleri, renkleri ile kullanıcıları âdeta büyüler. Üstelik ürünler, tıpkı mermer lavabo modelleri gibi pürüzsüz yapıya sahiptir. Gözeneksiz yüzey yapıları, lavaboların kir emme kapasitelerinin bir hayli düşük seviyede olmasını sağlar. Sabun ve kireç artıkları suyun en düşük seviyede temas ettiği noktalarda birikmez. Dolayısıyla görselliğin yanı sıra kullanıcı sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir durumun meydana gelmesi epey düşük ihtimal hâline gelir.

Seramik banyo lavabo modelleri, aynı zamanda dayanıklılıkları ile göz doldurur. Cam ve metal türdeşlerinin aksine darbeye maruz kaldıklarında yapısal bütünlüklerini korumayı başarırlar. Seramik lavabolar, bu avantajlarına ilaveten su ısısındaki ani değişikliklerden de etkilenmez. Akan suyun ısısı ne kadar yüksek olursa olsun yüzey sıcaklıkları makul seviyelerde kalır. Hâliyle kişisel bakım süreci güvenli biçimde gerçekleştirilebilir.

Lavabo Modellerinde Uzun Ömürlü Kullanım için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo modellerinin uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanımı için belli başlı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Örneğin, montaj aşaması tamamlandıktan sonra mutlaka ürünün yerine kusursuz biçimde sabitlenip sabitlenmediğini kontrol etmek gerekir. Bu durum yalnızca duvara monte ve tezgâh üstü modeller açısından değil, aynı zamanda gömme lavabo çeşitleri için de önemlidir. Aksi hâlde lavabo bağlantısı sağlam yapılmadığından ya da aşınmadan dolayı düşüp zarar görebilir.

Lavabo modellerinde uzun ömürlü kullanım için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detaysa düzenli temizliktir. Zira ürünün yapımında kullanılan sırlama teknolojisi leke oluşumu sorununa kalıcı çözüm niteliği taşımasına rağmen bu durum zaman içerisinde düşük ihtimalli de olsa değişebilir. Lavabonun kullanım esnasında sert darbelere maruz kalması, gözle görülmesi zor mikro çatlakların oluşumuna yol açabilir. Üstelik bu çatlaklara sızan kirli su zamanla sararmaya ve kötü kokuya neden olabilir.

Lavabo Modellerinde Su Tasarrufu ve Çevre Dostu Seçenekler

VitrA ürünlerinin yalnızca kullanıcı konforu açısından üst düzey performans göstermesini hedeflemez. Ürün kategorisinde ayrıca su tasarrufu sağlayan, çevre dostu modellere yer verilir. VitrA lavabolar, üretim aşamasında uygulanan teknolojiler sayesinde düşük su tüketimi ile kolayca üst düzey hijyene sahip olur. Bu avantajdan faydalanılarak kısa sürede tamamlanan temizlik sürecinde güçlü kimyasalların kullanımına gerek duyulmaz.

VitrA lavabolar, dayanıklılıkları sayesinde çok az bakımla uzun yıllar kullanılabilir. Darbelere dayanıklılıkları yüksek olduğu için ürünler kısa sürede yıpranmaz. Dolayısıyla yenileme işlemi sonucunda atık sorununa yol açma potansiyelleri de düşüktür.

Lavabo Modellerinin Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kişisel bakım sürecinin ardından kirlenen lavaboları temizlemek aslında oldukça kolaydır. Seramik lavabolar bir fırça yardımıyla kolayca ışıltılı görünümünü geri kazanabilir. Eğer lavabo üzerinde su lekesi, sabun ve kireç artığı mevcutsa seramik yüzeyler için geliştirilmiş temizleyiciler kullanılabilir. Bu işlem için takip edilmesi gereken adımlar ise son derece basittir. Su lekesi, sabun, kireç artığı bulunan bölgeye seramik yüzeyler için uygun temizleyici dökülür. Temizlik ürününün etki etmesi için bir süre beklendikten sonra yumuşak bir fırça ya da sünger yardımıyla lavabo ovulur. VitrA modern lavabo modelleri, sırlama aşamasında kullanılan teknoloji sayesinde antibakteriyel yapıdadır. Dolayısıyla rutin temizlik esnasında çamaşır suyu katkılı temizleyicilerin kullanılmasına gerek yoktur.

Lavabo Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lavabo alırken dikkat edilmesi gereken üç temel kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin ilki, büyük oranda ürünün kullanılacağı alanla ilişkili olan ölçülerdir. Lavabonun monte edileceği alanın ölçüleri ile birebir uyumlu olması, hem kullanıcı deneyimi hem de görsel açıdan sorun çıkmasını engeller. Lavabo modelleri arasından seçim yapılırken göz önünde bulundurulması gereken ikinci kriter, ürünün hangi malzemeden üretildiğidir. Yapım aşamasında seramik malzeme kullanılan lavabolar, dayanıklılık açıdan neredeyse kusursuz profile sahiptir. Seramik lavabolar, sıcaklık değişimlerinden ve darbelerden etkilenmez. Üretim aşamasında malzeme tercihi kadar kullanılan teknolojiler de önemlidir. Özellikle sırlama tekniği, lavabonun hijyenik kullanımı destekler hâle gelmesini sağlar. Aynı zamanda temizliğinin kolayca yapılabilmesinde kilit rol oynar. Lavabo satın alırken en az ölçüler ve hangi malzemeden üretildiği kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter ise ürünün tasarım özellikleridir. Lavabonun çevresindeki mobilyalar ve aksesuarlar ile uyumlu stilde olması, banyoya hâkim atmosferin pekişmesini mümkün kılar.

En Çok Tercih Edilen Banyo Lavabosu Çeşitleri Hangileridir?

Çanak lavabo fiyatları ve görünümleri dolayısıyla günümüzde en fazla tercih edilen ürün grubu olma özelliği taşır. VitrA, bu durumu göz önünde bulundurarak çeşitli boyutlarda çanak lavabo modelleri üretir. Dileyen kullanıcılar oval veya dikdörtgen biçiminde tasarlanan çanak biçimli tezgâh üstü modellere yönelebilir. Alternatif olarak farklı tasarım özelliklerine sahip tezgâh altı çanak lavabo çeşitleri de mevcuttur. Dikdörtgen lavabolar ise geleneksel tarzdaki banyo ürünlerinden hoşlananların favorileri arasındadır. Keskin ve yumuşak kenarlarla görünümleri zenginleştirilen dikdörtgen biçimli lavabolar, evler kadar ofisler, kafeler, oteller, kamuya açık alanlardaki tuvaletler için de ideal seçenekler olarak öne çıkar.

Lavabo Modellerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Banyo lavabo fiyatları, ürünün tasarım özelliklerine ve üretiminde kullanılan malzeme türüne bağlı olarak geniş bir aralıktadır. Lavabo seçimi yapılırken ürünler asla yalnızca fiyatlarına göre değerlendirilmemelidir. Mutlaka beğenilen ürünün ihtiyaçları ne oranda karşıladığına da dikkat edilmelidir. Aksi hâlde ödenen fiyata karşılık üründen elde edilen fayda düşük seviyede kalabilir. Bu durum nedeniyle yeniden farklı bir ürünün satın alınması bile zorunlu hâle gelebilir. Satın alma aşamasında VitrA Online tercih edilerek en iyi banyo lavabo çeşitleri arasından rahatça seçim yapılabilir. Filtreler kullanılarak ihtiyaca uygun tüm seçenekler saniyeler içerisinde listelenebilir. Kullanıcılar, arzu etmeleri hâlinde en çok beğendikleri ürünleri birbiriyle karşılaştırabilir.

Lavabo Nasıl Takılır?

Lavabo montajı, ürünün tasarım özelliklerine göre birkaç detay açısından değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak süreç, temelde aynı adımları kapsar. Yani ilk adımda lavabo, yerine sabitlenir. Yerine sabitleme işlemi tezgâh üstü modellerde gayet kolaydır. Ürünü yalnızca tezgâh üzerindeki boşluğa oturtmak yeterlidir. Bazı modellerin ise duvara monte edilmesi gerekebilir. Bu durumda montaj kılavuzu dikkate alınarak askılar yardımıyla lavabo, duvara sabitlenir. Sabitleme işleminin ardından lavabonun tesisat bağlantılarının yapılmasına geçilir. Yani lavabonun gider borusu, duvardaki tesisat deliğine bağlanır. Bağlantı yapılırken paslanmaz özellikli metal boru kullanımı hem uzun süreli kullanım olanağı hem de hoş görünüm elde edilmesini sağlar. Sonraki aşamada zamanla oluşabilecek kötü koku sorununa baştan çözüm üretmek için stop valfinin lavabo ve gider borusu ile bağlantısı yapılır. Montaj sürecinin tamamlanmasının ardından herhangi bir sorun olup olmadığını gözlemlemek için birkaç test yapılmasında fayda vardır. Bu kapsamda önce lavabonun, yerine iyice sabitlenmiş olduğunu anlamak için elle kontrol yapılabilir. Daha sonra batarya açılıp tesisat bağlantıları gözden geçirilebilir.

Karşılaştırma Listesi
Güvenli ödeme

Ödeme işlemlerinizi iyzico altyapısı ve 3D Secure ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme
Ücretsiz ve hızlı teslimat

Siparişleriniz en kısa sürede özenle paketlenir ve ücretsiz olarak tarafınıza ulaştırılır.

Teslimat
VitrA Online Destek

Destek talepleriniz ve sıkça sorulan sorular için Destek sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Destek