Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0
VitrA Aspenwood Karo Koleksiyonu

Aspenwood

Ahşabın doğal dokusu ile seramiğin dayanıklı yapısının buluşması

Ahşabın doğal dokusu ile seramiğin dayanıklı yapısının buluşması

Aspen’in karakteristik doğası ve dağları çevreleyen ağaçlardan gelen saf ve ham yansımaları bu seri ile mekânlara taşınıyor. Ürün yelpazesi, geleneksel ahşap görünümlü zeminler için doğal ahşap renk tonlarını, modern tasarım alanları içinse ham malzeme renk tonlarını içeriyor.
Hem iç hem de dış mekanda kullanabileceğiniz Aspenwood, 20x120 ebat seçeneği ve R10 sınıfındaki kaymayı önleyici ürünleri sayesinde alanlarınız için güvenli çözümler sunuyor.
 

Aspenwood Karo Koleksiyonu

VitrA, Aspenwood Karo Koleksiyonu aracılığıyla yaşam alanlarını doğallıktan uzaklaşmadan çok daha şık mekânlar haline dönüştürmeyi hedefler. Doğadan ilham alınarak oluşturulan koleksiyondaki ürünler, kendilerine has özellikleri ile kullanım kolaylığı avantajını kayda değer oranda pekiştirir. Uygulama alanlarının genişliği ile dikkat çeken Aspenwood karo modelleri ayrıca dayanıklılıkları ile özgün niteliklerini uzun yıllar boyunca korumayı başarır.

Ahşap ile Seramiğin Buluşması

Ahşap, özgün desen yapısı nedeniyle en çok tercih edilen zemin kaplamaları arasında yer alır. Seramik ise dayanıklılık avantajı nedeniyle benzer konumdadır. Aspenwood Karo Koleksiyonu, yaşam ve çalışma alanlarını yenilemek isteyenlere her iki malzemenin de en iyi yönlerinden eksiksiz biçimde yararlanma olanağı sunar. Koleksiyonun bünyesinde barındırdığı birbirinden şık zemin kaplaması modellerinde, ahşabın zarafeti seramiğin dayanıklılığı ile buluşur.
Aspenwood duvar ve zemin seramikleri, geleneksel ahşap görünümüne sahiptir. Ürünler, sahip oldukları bu özellik sayesinde kullanıldıkları alana son derece doğal ve estetik görünüm kazandırır. Aspenwood karo çeşitleri, doğal ahşap hissi uyandıran görünümleri sayesinde klasik tasarım uygulamalarında kendilerine kolayca yer bulabilir. Modern tasarım anlayışından hoşlananlar ise uygulama yaparken ham malzeme renk tonlarına yönelebilir.
Aspen ağaçlarından ilham alınarak tasarlanan Aspenwood Koleksiyonu’ndaki ürünler, renkleri kadar desenleriyle de dikkat çeker. Tıpkı Aspen ağaçlarının üzerindekiler gibi rastgele oluşmuş izlenimi veren desenler, ürünlerin doğal görünümünü pekiştirir. Dairesel ve çizgi formlarındaki bu desenler ayrıca uygulama alanına hareketlilik katar. Desenlerin yarattığı ton çeşitliliği aracılığıyla karoların alandaki diğer objelerle görsel bütünlük oluşturmaları kolaylaşır.

Aspenwood Koleksiyonu Özellikleri

Aspenwood Koleksiyonu dâhilinde kullanıma sunulan karo modelleri, tasarım detayları kadar yapısal özellikleriyle de beğeni kazanır. Aspenwood karoların dikkat çekici özelliklerinin başında VitrA V-Safe Mini  gelir. VitrA’nın kullanıcı deneyimini mümkün olabilecek en üst noktaya çıkarma hedefi doğrultusunda karolara eklenen bu teknoloji sayesinde hijyenik kullanım olanağı çok daha net biçimde ortaya çıkar. Kaymazlık seviyesi R10A olan Aspenwood karo çeşitleri, hijyenik kullanımı pekiştiren yapılarıyla özellikle çocuklu aileler için idealdir. VitrA V-Safe Mini  teknolojisine sahip ürünler, aynı zamanda kaydırmazlık açısından da kullanıcılara ihtiyaç duydukları rahatlığı sağlar.
Aspenwood Koleksiyonu aracılığıyla kullanıcıların beğenisine sunulan karo modelleri ayrıca ReaLook  özelliğine sahiptir. Söz konusu özellik, ürünlerin ilham alındıkları ahşaba görsel açıdan bir hayli yakın olmasını mümkün kılar. ReaLook,  porselen karoların yüzeylerindeki imaj farklılığının da ana kaynağı konumundadır. İmaj farklılıklarından yararlanılarak özgün tasarımlı uygulama fikirleri rahatlıkla gerçeğe dönüştürülebilir.
20x120 ebatlarındaki karoların, kalınlıkları 9 milimetredir. 3 milimetrelik derz genişliği ile üretilen ürünlerin kenarları rektifiyelidir. Yani kenarlarındaki eğrisel yüzeyler üretim aşamasında tıraşlanarak dik açılı hale getirilir. Yapım sürecindeki bu tercih, uygulama esnasında derz aralarında yükseklik farkı oluşması ihtimalini ortadan kaldırır.

Aspenwood Koleksiyonu Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Aspenwood Koleksiyonu, kullanım alanı geniş ürünlerden oluşur. Koleksiyonda yer alan karo çeşitleri dona karşı dayanıklı yapıları sayesinde dış mekân uygulamaları için tercih edilebilir. Ürünler, özellikle nemli hava koşullarına sahip bölgelerde ahşap yerine dış mekân uygulamalarına dâhil edilebilir. Kaydırmazlık seviyeleri yüksek karolar, dış alanlarda hem zemin hem de duvar kaplaması olarak kullanılabilir. Üstelik yumuşak dokunuşlu yüzey teknolojileri sayesinde kapsamlı temizlik süreçlerine gerek kalmadan kolayca kirden ve tozdan arındırılabilirler.
Aspenwood karolar, hijyenik kullanımı ön plana çıkartan yapılarıyla iç mekânların dekorasyonunda da duvar ve zemin kaplaması olarak kendilerine yer bulabilir. Kaydırmaz yüzey yapıları, modelleri evler kadar yüksek trafikli alanlar için de ideal hale getirir. Güvenli ve hijyenik kullanım özellikleri, ürünlerin ıslak alanlarda kullanımını mümkün kılar. Darbelere dayanıklılık bakımından istisnai profile sahip olmalarının beraberinde getirdiği avantajla ofis, kafe gibi alanlarda görsel çeşitlilik sağlayacak projeleri hayata geçirirken ahşap görünümlü karolardan faydalanılabilir.

Aspenwood Koleksiyonu Modelleri ve Fiyatları

Aspenwood Koleksiyonu dâhilinde 10  farklı renk seçeneğine sahip ürün kullanıcıların beğenisine sunulur. Gerek yaşam gerekse çalışma alanlarında doğal bir görünüm elde etmek isteyenler, kızıl meşe ağaçlarından ilham alınarak tasarlanan modele yönelebilir. Kızıl renkli Aspenwood karo modeli, natürel görünümüyle klasik ve rustik alanlar oluşturulmasına olanak tanır. Kızıl ahşap görünümlü karolar, açık renk üzerine koyu desenleri sayesinde mekânın görünümünü zenginleştirir.
Modern görünümlü iç ve dış mekânlar yaratılmak istendiğinde ise gri ya da grej renklerdeki modeller arasından seçim yapılabilir. Gri renkteki Aspenwood karolar, dekorasyonda koyu renk paletini tercih edenlerin favorileri olma özelliği taşır. Grej ise açık renkten hoşlananlara hitap eder. Üstelik söz konusu renklerdeki karolar, lekeleri ve tozları çok daha az belli eder.
Aspenwood Koleksiyonu’nda yer alan modellerin fiyat bilgilerine, ürün detay sayfaları aracılığıyla rahatlıkla erişilebilir. VitrA, bu kolaylığa ek olarak alan hesaplama aracını ve Evimde Gör uygulamasını kullanıma sunar. Kullanıcılar, online satış kanalına özel bu uygulama sayesinde projeleri için hangi ürünün daha ideal olduğunu kolayca belirleyebilir.