Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0

Atelier 01

Geometrik formlarla sanatsal dokunuşlar

Geometrik formlarla sanatsal dokunuşlar
Orijinal tasarımlara ilham veren yepyeni bir yaklaşım Atelier 01, geometrik formlarında ilhamını 20. yüzyılda mimariye, tasarıma ve sanata yön veren Bauhaus akımından alıyor. Dokulu bir kâğıt üzerinde renkli kalemlerle boyanmış gibi görünen desenleriyle koleksiyon, kullanıcıları denemeye, oynamaya ve yaratmaya davet ediyor. 4 renk ve 2 ana desenden yola çıkan Atelier 01, modern bir sanat galerisinden çıkmış gibi görünen her bir parçasıyla benzersiz tasarımlar yaratmak için farklı bir dünya sunuyor. Koleksiyon, farklı döşeme kombinasyonlarıyla sayısız tasarıma ilham verecek bir yapı içinde geliştirildi. Sırlı porselen karolardan oluşan Atelier 01 içeriğinde tümü 15x15 ebatta 11 farklı tasarımda 9 desen, 2 fon renginde mat yüzeyli karolar bulunuyor. Mimarlar ve tasarımcılara zengin bir yaratıcılık paleti sunan karolar hem yer hem de duvar kullanımına uygun. Kendi kulvarında yeni trendlere öncülük edecek modern bir bakış açısıyla geliştirilen koleksiyon, konut içi farklı yaşam alanlarına tarz sahibi bir kimlik kazandırıyor.

Atelier 01 Karo Koleksiyonu

Dekorasyonun en önemli parçalarından olan karolar, istenilen tarzın yaşam alanlarına kolayca taşınmasına imkân tanır. VitrA Tasarım Ekibi tarafından dizayn edilerek kullanıcılara sunulan tasarımlar arasında yer alan Atelier 01 koleksiyonu, kullanıldığı tüm mekanlara çarpıcı bir dokunuş yapar. İlhamını 20. yüzyıla yön veren Bauhaus akımından alan Atelier 01 karo koleksiyonu ile hem iç hem de dış mekanlarda eşsiz bir dekorasyona imza atmak mümkündür. Atelier 01 koleksiyonu; sadeliği, zarafeti ve işlevselliği ile öne çıkan Bauhaus akımının VitrA kalitesi ile birleşmesinden doğar. Koleksiyonda bulunan karoların deseni, dokulu bir kâğıt renkli kalemlerle boyanmış gibi görünür. Farklı mekanlarda kullanıma uygun olan karo modelleri, yaşam alanlarını adeta bir modern sanat galerisine dönüştürür. Minimalist ve etkileyici görünüme sahip Atelier 01 karo modelleri, yaratıcı ve tarz sahibi bir dekorasyon yapmaya olanak tanır.

Atelier 01 Koleksiyonu Özellikleri

Geometrik desenlerle oluşturulan Atelier 01 karo koleksiyonunda yer alan tasarımlar bir arada veya tek başına kullanılabilir. Sırlı porselen olarak üretilen modeller, mat görünümüyle zarif ve göz alıcıdır. Farklı renklerde tasarlanan seramik dokulu karolar, sırlı yapıları sayesinde çizilmeye, suya ve lekelere karşı dayanıklıdır. Estetiğin yüksek kalite ve işlevsellikle bir araya getirildiği Atelier 01 karoları, memnuniyeti en üst seviyeye çıkarır. Bauhaus akımından esinlenilerek dizayn edilen Atelier 01 karo koleksiyonundaki ürünler 15x15 cm’lik ideal boyutlardadır. 11 estetik tasarım arasında 2 düz renkli ve 9 desenli karo bulunması ise kullanıcıların yaratıcılıklarını kullanmalarına fırsat verir. Çok sayıda döşeme kombinasyonu imkânı sayesinde benzersiz dekorasyonlar yapılabilir ve yaşam alanlarına eşsiz bir karakter kazandırılabilir. Sade, temiz ve basit parçalarla minimalist bir dekorasyon oluşturmayı sağlayan Bauhaus akımında geometrik desenler sıkça kullanılır. Bu sebeple Atelier 01 karo koleksiyonunda da geometrik desenlere yer verilir. Hem birlikte hem tek başına kullanılabilen daire ve üçgen desenli karolar, siyah ve beyaz renklerdeki düz karolarla da uyumludur. Farklı tasarımlara sahip karolar, istenen sade ve şık görünümün yakalanmasını sağlar. 20. yüzyılın ses getiren bu akımını modern bir şekilde yorumlayan VitrA Tasarım Ekibi, Atelier 01 koleksiyonu ile mekanlara canlılık katar. Minimal bir renk paleti tercih edilerek oluşturulan koleksiyonda dört farklı renk bulunur. Beyaz ve siyah fonların yanı sıra iki veya üç rengin bir arada olduğu karo modelleri de mevcuttur. Cadet mavi ve royal mavi tonlarını siyah ve beyazla uyumu sade ve estetik bir dekorasyon oluşturmayı mümkün kılar. Bu sayede kullanıcılar yaşam alanlarını karmaşadan uzak ve hoş bir şekilde dekore edebilir.

Atelier 01 Koleksiyonu Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Modern dekorasyonların vazgeçilmezi olacak Atelier 01 karo koleksiyonu, geniş kullanım alanının bulunmasıyla da dikkat çeker. Konutlarda banyo, mutfak tezgâh arası ve ev içi zeminde kullanıma uygun olan ürünler aynı zamanda balkon ve teras gibi dış mekanlara da döşenebilir. Dona dayanımlı yapısı güvenli bir kullanım sürecine olanak tanır. Buna ek olarak kaydırmaz yapıda tasarlanması da güvenliği artıran bir özelliğidir. Atelier 01 yer seramikleri R10A kaymazlık değerine sahiptir. R10A değeri, çocuklu evler için ideal kaydırmazlık anlamına gelir. Buna ek olarak Atelier 01 karoları, düşük trafikli ticari alanlarda da kullanılabilir. Hem yaşam hem de çalışma alanlarının dekorasyonunu sadeleştirirken keyifli hale getiren koleksiyonla Bauhaus etkisini hissetmek mümkün olur. Dinamik, zarif ve renkli bir görünüm sağlayan Atelier 01 karolarının önemli avantajlarından biri ise yalnızca zeminde değil, duvarda da kullanıma uygun olmasıdır. Böylece mutfak tezgâh arasında ve mutfak zemininde koleksiyonda yer alan farklı tasarımlar kullanılabilir ve bütünsel bir şıklık elde edilebilir. Aynı şekilde banyo ve ticari alanlarda da farklı kombinasyonlar yapılabilir. Bu sayede her kullanıcı, hayalindeki özgün tasarımı yapma imkânı bulur.

Atelier 01 Koleksiyonu Ürünleri ve Fiyatları

Birbirinden şık tam 11 farklı karo modelinin yer aldığı Atelier 01 karo koleksiyonu; sadeliği, işlevselliği ve uyumu ile öne çıkar. Göz yormayan, basit ancak estetik dekorasyonlar yapmaya fırsat veren koleksiyon, Bauhaus akımını en iyi şekilde yaşam alanlarına taşımaya olanak tanır. Çocuk odasından balkona, mutfaktan ticari alanlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip ürünler, kullanıldığı mekanları karmaşıklıktan uzaklaştırırken sadeliğin zarafetini de hoş bir biçimde yansıtır. Desenli ve desensiz seçenekleri bulunan Atelier 01 karo koleksiyonu, kullanıcıların hayal gücünü kullanmasına imkân sağlar. Bauhaus akımının önemli bir unsuru olan geometrik şekiller, karolarda kalemle boyanmış gibidir. Farklı renklerdeki daireler ve üçgenler bir arada döşenebileceği gibi düz renkli ve desenli karolar da birlikte kullanılabilir. Pek çok farklı kombinasyon yapma imkanıyla Atelier 01, kullanıcıların kendi tarzlarını da dekorasyona yansıtmalarına olanak tanır.