Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0
VitrA Greyberg Karo Koleksiyonu

Greyberg

Mermerin kuzey dağlarından alınan ilhamla yeniden yorumlanması

Mermerin kuzey dağlarından alınan ilhamla yeniden yorumlanması

Mermerin güçlü dokusu dağ esintisinden alınan ilhamla mekanlara taşınıyor. Gri renkte, doğal mermer dokusunda olan koleksiyon, yaşam alanları ve ticari alanlar için 30x60 ve 45x45 ebatlarında karolar sunuyor.

Greyberg Karo Koleksiyonu

Greyberg Karo Koleksiyonu, asırlardan beri evlere ve kamusal alanlara zarif görünüm kazandırmak için kullanılan mermerin karakteristik özelliklerini yansıtmak konusunda eşsiz seviyededir. Kuzey dağlarının havasını yaşam ve çalışma alanlarına taşıyan koleksiyon, iç mekânların sofistike görünüm kazanmasına katkıda bulunur. Greyberg, üretiminde kullanılan teknolojilerin etkisiyle kullanım kolaylığı avantajını kullanıcılarına uzun yıllar hissettirir.

Mermerin Kuzey Dağlarından Alınan İlhamla Yeniden Yorumlanması

Kuzey dağları, karlı zirveleri ve farklı renk tonlarındaki kaya blokları ile nefes keseci görünüme sahiptir. VitrA, Greyberg Karo Koleksiyonu tasarımında işte bu büyüleyici manzaradan ve mermerin kusursuz yapısından ilham alır. Koleksiyon dâhilindeki karo seramikler, gri mermerin doğal deseninin yeniden yorumlanmış hâlini bünyelerinde barındırır. Böylece Greyberg duvar karoları, uygulandıkları yüzeyde kendisini tekrar eden bir görünüm yerine tıpkı doğadaki gibi görsel çeşitlilik oluşur.                                              Greyberg, grinin farklı tonlarını kapsayan renk çeşitliliği ile ön plana çıkar. Koleksiyonu oluşturan karo seramik modellerine asıl görsel zenginliğini ise tıpkı bir mermerde olduğu gibi rastgele yönlerde uzanan damarlar kazandırır. Dokularının karmaşık yapıda olması, Greyberg duvar karolarının özgünleşmesini sağlar. Ürünlerde grinin farklı tonlarını görebilmek mümkün hâle gelir. Bu durumun etkisiyle koleksiyondaki tüm modellere, farklı dekorasyon stillerinde rahatlıkla yer verilebilir. Greyberg Koleksiyonu, gri tonlarıyla klasik tasarım stilinin eşsiz bir tamamlayıcısı konumundadır. Oyma detaylı ahşap mobilyalar ve altın sarısı aksesuarlarla donatılmış yaşam alanlarındaki duvarlar gri mermer görünümlü karo ile kaplandığında göz alıcı görünüm ortaya çıkar. Greyberg karo modelleri, damarlı yapılarından faydalanılarak minimalist çizgideki alanlara hareket katmak için kullanılabilir. Hatta benzer amaç doğrultusunda modern tasarımlı yaşam alanları ve banyolarda da bu ürünlerin doğal görünümlerinden faydalanılabilir. 

Greyberg Koleksiyonu Özellikleri

Greyberg Koleksiyonu, tasarımında ilham alınan gri mermer gibi dayanıklı yapıdadır. İç mekân uygulamalarında göz kamaştıran sonuçlar alınmasını mümkün kılar. Üretimlerinde kullanılan seramikten kaynaklı, kırılma ve çizilme gibi sorunların yaşanması ihtimali kayda değer oranda azalır. Böylece ürünler, kendilerine özgü canlılıklarını ve ışıltılarını uzun yıllar boyunca koruyabilir.                                                      Greyberg gri mermer görünümlü duvar karoların tasarımlarındaki özgünlüğün kaynağını ise üretimlerinde kullanılan baskı teknolojisi oluşturur. ReaLook özellikli karo seramikler, mermerin güçlü dokusunu başarıyla bünyelerinde taşır. Bu avantaj sayesinde iki farklı kazanım söz konusu hâle gelir. Yani iç mekân dekorasyonunda duvarları ağırlık dezavantajı yaratabilecek mermer bloklar yerine Greyberg modelleri ile kaplayarak benzer görünüm elde edebilirler. Ayrıca ReaLook teknolojisini kullanımı esnasında oluşabilecek imaj farklılıklarından faydalanılarak aynı karolar ile farklı yaşam alanlarında yapılacak uygulamalardan özgün sonuçlar alınabilir.                                            9 milimetre kalınlığındaki Greyberg duvar karolarının kenarları rektifiyesiz olduğu için daha yuvarlak hatlara sahiptir. VitrA döşeme sistemi kullanılarak kolayca yerlerine monte edilebilen karoların derz boşlukları ise bu iş için ideal ölçü olan 3 milimetredir. Dolayısıyla karoları dizerken ekstra çaba harcanmasına gerek kalmaz. Uygulama esnasında yalnızca doğru renkte derz dolgusunun kullanılmasına özen gösterilmesi, ideal sonucun elde edilmesi açısından yeterlidir.

Greyberg Koleksiyonu Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Greyberg Koleksiyonu, mermerin hayranlık uyandıran dokusunu dağ esintisinden alınan ilhamla iç mekânlara taşır. Karo seramikler, dokularındaki özgünlük sayesinde evlerdeki yaşam alanlarına ve ticari mekânlara sıra dışı görünüm kazandırmak söz konusu olduğunda oldukça yeterlidir. Üstelik uygulama esnasında aynı koleksiyon dâhilindeki ve diğer VitrA Karo koleksiyonlarındaki birçok ürünle bir arada kullanılabilirler. Parlak yüzeyli Greyberg karolarla oluşturulabilecek renk ve desen kombinasyonları çeşitlidir.                                                                  Greyberg duvar karosu modellerinin evlerdeki başlıca kullanım yerleri ıslak alanlardır. Duvardan duvara uygulamalar yapılarak banyolar olduklarından çok daha göz alıcı hâle getirilebilir. Mermer görünümlü karolar aracılığıyla minimalist, modern ve klasik stilde banyolar yaratılabilir. Söz konusu salon, oturma odası, antre gibi alanlara hayranlık uyandıran görünüm kazandırmak olduğunda da Greyberg en iyi seçeneklerin başında gelir. Özellikle tek duvarı kapsayan vurgu çalışmaları için gri mermer görünümlü duvar karoları tercih edilebilir.                                  Greyberg Koleksiyonu’nu oluşturan ürünler; iç mekânlar için dayanıklılıklarının yüksek oluşu, estetik görünümleri ve bakım kolaylıkları nedeniyle en çok ilgi gören ticari alanlar için seramikler arasındadır. Modeller, tıpkı evlerde olduğu gibi yoğun trafikli tuvaletlere şık görünüm kazandırmak için yapılan dekorasyon uygulamalarında kendilerine yer bulabilir. Ayrıca konutlardakine benzer şekilde ofislerin, plazaların, otellerin, kafe ve restoranların giriş bölümlerini etkileyici hâle getirmek amacıyla Greyberg modellerinden yararlanılabilir.

Greyberg Koleksiyonu Modelleri ve Fiyatları

Greyberg Koleksiyonu, gerek renk gerekse ebat bakımından farklı seçenekler hâlinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Yaşam ve çalışma alanlarının görünümünü doğal mermer dokusu ile zenginleştirmek isteyenler, büyük boyutlu alanları yenileme ve vurgu duvar oluşturma projelerinde 30x60 ebatlarındaki modellere yönelebilir. Dikdörtgen biçimli ürünler, iç duvarlara yönelik yarım duvar kaplama projeleri için de uygundur.  Konu doku tercihi olduğunda kullanıcılar yine iki farklı seçenek arasından tercihte bulunabilir. Daha hareketli duvar uygulamalarına imza atmak isteyenler, Greyberg Gri Dekor’a projelerinde yer verebilir. Daha klasik bir seçim yapmak isteyenler ise gri renkteki duvar karosunda karar kılabilir.  Greyberg modellerine dair fiyat bilgisi, ürünlerin özelliklerinin ve görsellerinin sıralandığı sayfalar da mevcuttur. Kullanıcılar, projeleri için bütçe oluştururken bu sayfalarda belirtilen kutu ve metrekare bazlı fiyat bilgisini referans noktası olarak kullanabilir. Alan hesaplama aracını kullanarak fire oranını da kapsayacak şekilde uygulamaları için kaç kutu ürüne ihtiyaç duyacaklarını öğrenebilirler.