Giriş Yap / Üye Ol
Üye olmadan (üyeliksiz) verdiğiniz siparişleri ve yaptığınız iadeleri sorgulamak için buraya tıklayın.
0
VitrA Karo Seramik İkon

Karo Seramikler ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Fullbody Porselen nedir?
Kesiti alındığı zaman her tarafı aynı renk olan sırsız porselen karolardır. Aşınma dayanımı, colorbody porselenden çok daha yüksektir. Bu sebeple trafiği çok yoğun alanlarda ve endüstriyel alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kırılma ve eğilme dayanımları ile asit, alkali ve kimyasallara karşı dayanımı çok yüksektir. Üzerine ağır yükler binebilir.
Duvar Karosu özellikleri nelerdir?
Bünyenin gözeneklilik oranınını belirten su emme oranı 10% - 20% arasındadır. Her zaman sırlı üretilir. Sadece iç mekan duvarlarda kullanıma uygundur. 1050-1100 °C arasında fırınlanır. Kırılma dayanımları porselen ve yer karosuna göre düşüktür. Kalınlığı 7,5 mm’nin üstünde olan duvar karolarında kırılma dayanımı 600 N’nin üzerindedir. Dona karşı dayanıklı değildir. Yerde kesinlikle kullanılmaz.
20x120 ebatlı karolarda kamburlaşma olur mu?
Bu ebatların VitrA Fit ile döşenmesi önerilmektedir. Bu sayede işçilik kaynaklı hataların önlenmesi sağlanır ve kot farklılıkları oluşmaz.
Renk tonu ne demek?
Farklı zamanda ya da aynı anda üretilen karoların arasında oluşan görüntü farklılığı, renkteki açıklık-koyuluk farklılığıdır. Renk tonu farklılığı bulunan ürünler yan yana döşendiğinde dama tahtası görüntüsü verirler. VitrA da diğer tüm üreticilerin yaptığı gibi partileri renk tonu numaraları ile ayırmaktadır. Renk tonu farklılığının önlenmesi için aynı alana döşenecek karoların kutularının aynı renk tonu numarasına sahip olması gerekmektedir.
Fileli olarak üretilen ürünlerin uygulamasında nelere dikkat edilmeli?
Fileli olarak üretilen ürünler eğer ıslak mekanlara döşeniyorsa naylon file ya da üstten file opsiyonu tercih edilmelidir. Islak mekanlarda alttan kağıt file kullanılmamalıdır.
Daha Fazla Göster