Sıkça Sorulan Sorular
 • Banyoda özellikle çocuklar için yanma riskini nasıl ortadan kaldırıyor?

  AquaHeat Termostatik Batarya ile suyun sıcaklığı istenen sıcaklığa kolayca sabitlenir. 38 derece üzeri sıcaklığa kontrolsüz çıkmayı engelleyen emniyet butonu sayesinde su sıcaklığını yükseltmek istediğinizde emniyet butonunu etkinleştirmeniz gerekir. Bu sayede yanma riski önlenir. AquaHeat Termostatik Batarya aynı zamanda, Güvenli Gövde özelliğine sahiptir. Bu özellik, bataryanın gövdesinin ısınmasını ve dokunduğunuzda elinizin yanmasını engeller.

 • Su, ideal yıkanma sıcaklığına sabitlenebilir mi?

  AquaHeat Termostatik Batarya ile banyo keyfiniz süresince çıkış ucu,

  tepe duşu ya da el duşundan gelen su sıcaklığı istediğiniz seviyede sabit kalır. Ani sıcaklık değişiminden doğan yanma ya da üşüme riskleriyle banyo keyfiniz bozulmaz.
 • Ürünün doğru şekilde ve yüksek performansta çalışması için ideal koşul nedir?

  AquaHeat Termostatik Batarya sadece şebeke suyu için tasarlanmıştır.

  Termostatik ürünlerin performansının maksimumda olması ve ürünün doğru şekilde çalışması için ideal şartlar; soğuk su giriş sıcaklığının 10-15 °C, sıcak su giriş sıcaklığının da 60-65 °C aralığında olduğu durumdur. Bunlara ek olarak girişlerdeki dinamik basınçlar 3 bar olmalıdır. Minimum 18 Kw-15000 kcal/saat (250 kcal/dakika) gücündeki ısıtıcılar için uygundur.

 • Hangi tür su ısıtıcıları ile kullanılamaz?

  Güneş enerjili ısıtıcılar, sıcak su hazırlayıcıları, termosifon ya da
  şok ısıtıcı gibi her tür basınçsız ısıtıcılarda bu ürünler kullanılamaz.

 • Akış kontrol nedir? Ne kadar su tasarrufu sağlar?

  Su akışını artırmak istediğinizde akış kontrol düğmesine basarak kontrollü ve kademeli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bu sayede %50'ye varan oranda su tasarrufu sağlarsınız?

 • Güvenli gövde teknolojisi nedir?
  AquaHeat Termostatik Batarya, kaynağından gelen suyun sıcaklığını ideal sıcaklığa getirirken, yenilikçi iç gövde tasarımı sayesinde sıcak su ve gövde arasında izolasyon yaratır ve sıcak suyun gövdeyi aşırı  ısıtmasını engeller.
 • Banyo bataryası nasıl çalışır?

  AquaHeat Termostatik batarya, sıcak ve soğuk suyu önceden seçtiğiniz sıcaklığa karıştırır. Su kaynağının basıncındaki veya sıcaklığındaki herhangi bir değişikliğe sıcak ve soğuk su karışımını yeniden ayarlayarak anında tepki verir. Bu sayede banyo keyfiniz süresince su sıcaklığı istediğiniz seviyede sabit kalır. Ani sıcaklık değişiminden doğan yanma ya da üşüme riskleriyle banyo keyfiniz bozulmaz. AquaHeat Termostatik bataryanın sağ volanı su sıcaklığının istenilen dereceye ayarlanmasını, sol volanı ise su akış hızının ayarlanmasını sağlar. Aynı zamanda suyun akması istenilen yönü belirleyerek, suyu el duşu, tepe duşu veya su çıkış ucuna yönlendirir.

 • Garanti Süresi standart banyo bataryasından farklı mı?

  Hayır. Artema garantisi AquaHeat Termostatik batarya için de 10 yıldır.

 • Montajı nasıl yapılır?

  Standart banyo bataryası montajı ile aynıdır. Özel bir tesisat gerekmez. Ürünler şebeke suyu için tasarlanmıştır. Sıva altı montaja gerek yoktur. Duş kolonu ve tepe duşunun doğru şekilde çalışması için batarya ile yıkanma alanı zemini arasındaki ideal mesafe 90-100 cm arasında olmalıdır.  Ters tesisatta çalışmaz.

 • Elektrik bağlantısı gerektirir mi?

  Hayır. AquaHeat termostatik bataryalar herhangi bir elektrik bağlantısına gerek duymadan çalışır. Termostatik bataryalar sıcak suyu kaynağından alır, tek başına ısıtma ya da soğutma fonksiyonuna sahip değildir. Önerilen sıcak su kaynakları Minimum 18 Kw-15000 kcal/saat (250 kcal/dakika) gücündeki ısıtıcılar, kombilerdir. Ürünün performansının maksimumda olması ve ürünün doğru şekilde çalışması için ideal şartlar; kaynaktan termostatik bataryaya gelen soğuk su giriş sıcaklığının 10-15 °C, sıcak su giriş sıcaklığının da 60-65 °C aralığında olduğu durumdur.

 • Hangi koşullarda çalışmaz?

  Soğuk su arızası durumunda termostatik valf, tehlikeli derecede sıcak suyun akmasını önlemek için akışı otomatik olarak kapatır. Böylece yanma, haşlanma riskini ortadan kaldırır.


  [SS1]Kapatır. Böylece yanma/haşlanma rsikine karşı sizi korur.

Tasarrufunuzu Hesaplayın

Evde yaşayan kişi sayısını ve duşta geçirilen zamanı girin, standart armatüre göre yaptığınız su tasarrufunu ve bütçenize yansımasını görün.

Evinizde kaç kişi yaşıyor ?
1 Kişinin duşta geçirdiği zaman (dk)
Hesapla
 • Su Masrafları/yıl
 • Enerji Masrafları/yıl
 • Tasarruflarınız/yıl
236686
455236686

Standart Batarya

Artema Termostatik
Batarya

Tekrar Hesapla